Bülent KILIÇ

 


Ōzellikle istanbul resimleri ile tanınan Bülent Kılıç 1974 yılında Tekirdağ 'da doğdu.

Küçük yaşlardan itibaren resme ilgi duymaya başlamış olan sanatçının ōzellikle çocukluk dōnemlerinde yaptığı karakalem desen çalışmaları, lise dōnemlerinde ağırlık verdiği otomobil tasarımları, sanatçı kişiliğinin oluşumunda en ōnemli yapı taşları olmuştur.

İlk ve orta ōğrenimini Tekirdağ 'da tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi eğitim fakültesini kazanan sanatçı ek branş olarak resim eğitimi aldı.

Sanatçı üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul 'da ōğretmenliğe başlamış ve aynı dōnem de Mimar Sinan Üniversitesini kazanarak Endüstri Ürünleri Tasarımı bōlümüne girmiştir.

Burada yapmış olduğu tasarımlar ile girdiği yarışmalarda dereceye girerek eli boş dōnmeyen sanatçı ōğretmenlik, ōğrencilik, tasarım ve resim çalışmalarını bir süre beraber sürdürdükten sonra resim yapma isteği ağır basmış ve çok zor da olsa ōğretmenlik mesleğinden ayrılmış ve resim çalışmalarını sürdürme kararı almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi'nden aldığı akademik eğitim ile çalışmalarına hız kazandıran sanatçı İstanbul mahallelerini; adalarını; boğazı'nı kısaca her yerini defalarca gezerek gōzlemlerde bulunmuş, fotoğrafa almış , desene dōkmüş ve İstanbul 'un tüm güzelliklerini büyük bir tutku ile tuale aktarmaya başlamıştır.

Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekerek tanınmaya başlayan sanatçı, sanatseverler tarafından aranan ve sevilen bir ressam haline gelmiş; bu ilgi onun fırçasına ve yeteneğine olan inancının daha da bir pekişmesini sağlamıştır.

Eserleriyle bir çok sergi açmış ve müzayedeye katılmış olan Bülent Kılıç çalışmalarına halen İstanbul'daki atōlyesinde devam etmektedir.
Copyright © 2014 Birimza Sanat ve Organizasyon Tüm hakları saklıdır.  

Türkçe